Településfejlesztés Lakócsán
A kedvezményezett neve: Lakócsa Község Önkormányzata
A fejlesztés tárgya, célja: Településfejlesztés Lakócsán
A szerződött támogatás összege: 149 999 816,- Ft
A projekt összköltsége: 149 999 816,- Ft
A támogatás mértéke: 100%
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2025.09.28.
Projektazonosító: TOP_PLUSZ-1.2.1-21-SO1-2022-00072
A projekt tartalmának részletes bemutatása:
149,99 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatásból megvalósuló fejlesztés célja az 570 lakosú kistelepülés, Lakócsa Község központjában lévő sport- és rendezvényterem megújítása. A támogatás mértéke: 100%. A fejlesztés kizárólag Lakócsa Község közigazgatási területén valósul meg a település belterületén, annak központi részén. Az érintett fejlesztési területek a község Szabadság utcai és Fodor József u. 5. szám alatti területeket érintik. (181 és 182 hrsz)
A projekt elsődleges célja a Lakócsa község közösségi életének egyik központjaként funkcionáló, ám az elmúlt időszakban bekövetkezett állagromlás következtében az elvárt szolgáltatási színvonalat biztosítani nem tudó Művelődési ház infrastrukturális fejlesztése. A tervezett fejlesztések eredményeként egy modernebb, és gazdaságosabban, fenntarthatóbb módon üzemeltethető közösségi teret tudunk biztosítani a lakosság számára.
A tervezett infrastrukturális fejlesztések:
- tetőfelújítás
- nyílászáró csere
- villamos korszerűsítés
- fűtéskorszerűsítés
- padlóburkolat cseréje
- szükség szerint vakolat és festés javítása
- külső vakolat, lábazat javítása
- szigetelés
- megújuló energiahasznosító berendezések (napelemek)
Mindezen fejlesztések az akadálymentesítés jegyében zajlanak, valamint biztosítjuk a nyilvánosság tájékoztatását is.
A tervezett tevékenységek azzal járulnak hozzá a Felhívás céljához, hogy megvalósulásuk esetén önkormányzati épület közösségi célú fejlesztésére kerül sor. A közösségi – és kulturális élet körülményei jelentősen javulnak, ami növeli a lakosság komfortérzetét, így hozzájárul a kistelepülés lakosságmegtartó erejéhez. A fejlesztés részeként élhető települési környezet kerül kialakításra, ami hozzájárul a település klímabarát megújításához. Javul a települési környezet, ami hozzájárul majd a lakosság helyben tartásához. Egy vonzó, élhető, fenntartható település kerül kialakításra a fejlesztés által.
A vonatkozó európai uniós és hazai környezetvédelmi és esélyegyenlőségi előírásokat, jogszabályokat, a „jelentős károkozás elkerülését célzó” elővigyázatosság elvét betartjuk, a projekt által érintett területen a védett környezeti, természeti és kulturális értékeket megőrizzük, a fennálló vagy a beruházás során keletkezett környezeti kárt és az esélyegyenlőség szempontjából jogszabályba ütköző nem-megfelelőséget legkésőbb a projekt megvalósítása során megszüntetjük.