Szociális városrehabilitáció Lengyeltótiban (ESZA+)

Pályázat azonosító: TOP_PLUSZ-3.1.2-21-SO1-2022-00001

 

A kedvezményezett neve: Lengyeltóti Város Önkormányzata
A fejlesztés tárgya, célja: Szociális városrehabilitáció Lengyeltótiban (ESZA+)
A szerződött támogatás összege: 174 984 376,- Ft
Projektazonosító: TOP_PLUSZ-3.1.2-21-SO1-2022-00001
A projekt tervezett befejezési dátuma: 2027.10.31.
A projekt tartalmának részletes bemutatása:
A projekt akcióterülete Lengyeltóti 1. számú szegregátuma. A projekt célcsoportja ennek a szegregátumnak a lakossága. A területen 374 fő él. Az itt lakó aktív korúak 59,5%-a legfeljebb általános iskolai végzettséggel bír és ezzel együtt munkajövedelemmel sem rendelkezik. A célterületen magasabb a foglalkoztatott nélküli háztartások száma. A célcsoporttagok között nagyobb az aránya az alacsony presztizsű foglalkoztatási csoportban dolgozóknak és a tartós munkanélkülieknek. A területen a lakáskörülmények, az infrastruktúra és a közüzemi ellátottság is rosszabb, mint a város más részein. Az itt élők többsége roma származású, ám a roma kultúrát kevéssé ismerik.
A projekt célja az akcióterületen élők hátrányainak enyhítése, s ezáltal integrációjuk elősegítése helyi szintű integrált területi tervezésen alapuló fejlesztésekkel és a területi szereplők bevonásával. Ennek érdekében az alábbi részcélok és tevékenységcsoportok kerültek meghatározásra:
- Együttműködés kialakítása a projekt keretén belül az akcióterületen élő családokkal. Ez képezi a közösségi és egyéni szintű társadalmi integráció létrejöttének alapját. Ennek érdekében a következő tevékenységeket megvalósítását tervezzük: bevonást, közösségfejlesztést célzó, szemléletformáló, integrációt elősegítő programok szervezése.
- Folyamatos szociális munka megteremtése révén az állandó jelenlét, elérhetőség, erős bizalmi kapcsolat kialakítása. A folyamatos jelenlét által biztosítottá válik a családok problémáinak, élethelyzeteinek alapos feltérképezése, a változások nyomonkövetése. Ehhez szükség van a szakemberek felkészítésére, szupervíziójára is.
- Együttműködések, partneri kapcsolatok kialakítása a projekt szempontjából releváns szereplőkkel, a program hatékony és gördülékeny működése érdekében.
- A minél nagyobb szintű foglalkoztatás elősegítése érdekében felmérjük a környező foglalkoztatási lehetőségeket, munkaerő-piaci beilleszkedést segítő programokat, nyomonkövetjük az elhelyezkedés teljes folyamatát az álláskereséstől a beilleszkedésig.
- A gyermekek fejlesztése a formális oktatáson kívül különböző képesség- és készségfejlesztő, attitűdformáló foglalkozások, közösségépítő, ismeret- és tapasztalatszerző programok, kirándulások és táborok révén. Továbbá az iskolai lemorzsolódás csökkentése érdekében iskolára és pótvizsgára való felkészítéseket tartanánk.
- Az egészség fejlesztése preventív jellegű szolgáltatások, gyógyászati segédeszközök biztosítása, egészségnapok, szűrések és sportprogramok révén.
- Szeretnénk javítani a szolgáltatásokhoz való hozzáférést az ügyintézésben való segítségnyújtással.
- Az integráció elősegítése mellett fontosnak tartjuk a roma identitás megismerését megerősítését, példaképek bemutatását is.
- A közbiztonság javítása és a bűnmegelőzésre való törekvés az utolsó részcélunk, melyet szemléletformáló programokkal, gyepmesteri, állatorvosi szolgáltatásokkal igyekeznénk megvalósítani.

Ezek a beavatkozási területek és tevékenységek egyaránt illeszkednek a Felhíváshoz és a helyi problémákhoz, igényekhez.

Utoljára frissítve: 2024. 11. 18. 15:47

Fel